Autor: , Dodany: 30 listopada 2023, Kategoria: Bez kategorii

Wycieczka do Michniowa

W dniu 25listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Słowa Jana Pawła II: „Świat powinien wiedzieć, ile nas Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi” były początkiem opowieści o pacyfikacji Michniowa 12 i 13 lipca 1943 r. oraz martyrologii mieszkańców 817 polskich wsi w okresie II wojny światowej. Wszyscy pełni powagi zapoznaliśmy się z ekspozycją wewnątrz budynku oraz w części otwartej. W ciszy i zadumie oglądaliśmy pamiątki po zamordowanych. Później uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach historycznych. Pracownicy muzeum przygotowali prezentację multimedialną na temat Zaduszek. Mogliśmy poznać zwyczaje i obyczaje związane z tym świętem w innych krajach. Następnie uczniowie wykonywali świeczki własnego projektu. Powstało wiele oryginalnych prac.
Organizatorzy: Mariola Domagała, Renata Korabiewska i Mariusz Klocek.