Autor: , Dodany: 20 października 2023, Kategoria: Bez kategorii

Podsumowanie I Konkursu Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 9 października 2023 r. odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 19 osób reprezentujących 4 placówki edukacyjne:
– Szkołę Podstawową nr 1 w Końskich,
– Szkołę Podstawową nr 2 w Końskich,
– Prywatną Szkołę Podstawową nr 1 w Końskich
– Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Królewcu.
12 października 2023 r. podczas powiatowego spotkania z okazji Dnia Edukacji odbyła się także uroczysta gala rozdania nagród, w której udział wzięli: reprezentujący Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty wizytator Łukasz Maj, starosta konecki Grzegorz Piec, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia Agata Centkowska, przewodniczący Rady Rodziców Marcin Wiaderny oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Marlena Bernacka-Pluta.
Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac postanowiła nagrodzić:
I miejsce: Kacper Młodawski klasa 8 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich) – opiekun: Marta Długosz
II miejsce: Mikołaj Sobczyk klasa 8 (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich) – opiekun: Tomasz Stanek
III miejsce: Natalia Małecka klasa 8 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich) – opiekun: Marta Długosz
Wyróżnieniami:
– Maję Gil (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich) – opiekun: Mariusz Klocek
– Maję Obratańską, Piotra Szteleblaka, Kornelię Stępień, Antoniego Centkowskiego, Jakuba Zapałę, Larę Szydłowską (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich) – opiekunowie: Katarzyna Gloger, Marta Długosz
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy do opiekunów uczniów: pani Katarzyny Gloger, Marty Długosz, Renaty Jurek i pana Tomasza Stanka.
Organizatorami konkursu byli: Renata Korabiewska i Mariusz Klocek.