Autor: , Dodany: 28 września 2023, Kategoria: Bez kategorii

Pielgrzymka do Czarnej

19 września 2023 r. przedstawiciele klas drugich uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Ksiądz Władysław Gajur, przedstawiciel wspólnoty pallotyńskiej, serdecznie nas powitał, następnie przybliżył historię kultu i świątyni Matki Bożej Wychowawczyni, a potem opowiedział o swojej dotychczasowej pracy w Afryce. Ksiądz Robert Krawczyk poprowadził modlitwę, którą młodzież i opiekunowie objęli dyrekcję szkoły, nauczycieli, kapłanów, wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców.
Po spotkaniu utrudzeni rowerzyści mogli odpocząć, gdyż ksiądz Robert pełnił honory kucharza i upiekł kiełbaski dla wszystkich uczestników. Były pyszne.
W drodze nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego. Bardzo dziękujemy.
Organizatorami byli: ksiądz Robert Krawczyk, Renata Korabiewska i Marta Pawłowska.