Autor: , Dodany: 28 kwietnia 2023, Kategoria: Bez kategorii


Pożegnanie absolwentów

Piątek, 28 kwietnia 2023 był ostatnim dniem pobytu w naszej szkole 116 uczniów klas czwartych.
Na auli zgromadzili się absolwenci, zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy, zastępca naczelnika oświaty w Starostwie Powiatowym Marcin Wiaderny i wiceszef Rady Powiatu Łukasz Kubka.
Dyrektor Piotr Ciszek powitał zgromadzonych, a potem głos zabrali przedstawiciele organu prowadzącego. W imieniu uczniów klas czwartych wystąpił Mateusz Zaleśny. Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką Pani profesor Ewy Młynarczyk- Wróbel przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek krótką oprawę artystyczną.

Następnie najlepsi zostali wyróżnieni statuetkami i tytułem „Złotego Absolwenta”. W tym roku otrzymali je: Jakub Sobczyk, Julia Bajor, Michał Domagała, Joanna Partyka, Martyna Bielecka, Martyna Wojas, Marta Wcisło, Olga Chyb, Martyna Konieczna, Karolina Krakowiak, Dominika Białecka, Zofia Saik. Dyrektor wraz z przedstawicielami powiatu wręczyli także nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz dyplomy za osiągniecia sportowe, artystyczne i honorowe krwiodawstwo. Po zakończeniu tej uroczystości odbyły się spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw ukończenia szkoły.
Drodzy Maturzyści!
Jak powiedziano podczas uroczystości, przeszliście w ciągu ostatnich czterech lat długą drogę i zmierzaliście się z wyzwaniami związanymi z dorastaniem, odkrywaniem samego siebie oraz rozwojem zainteresowań. Wszystko to przypadło na czas pandemii i zmieniło życie na wiele sposobów. Nauka zdalna, brak spotkań w szkole, niepewność była balastem, z którym przyszło się Wam zmierzyć. Wykazaliście się siłą, determinacją i wytrwałością w tym trudnym czasie.
Jesteście na progu nowego rozdziału w życiu. Przed Wami wiele wyzwań i decyzji, które będą kształtować Wasze życie. Bez względu na to jaką drogę wybierzecie, pamiętajcie, ze najważniejsze to mieć jasno określone cele i sumiennie do nich dążyć.
Życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna I LO

Skip to content