Autor: , Dodany: 28 maja 2022, Kategoria: Bez kategorii


Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży. Nasze dziewczęta mistrzyniami województwa

W środę i czwartek, 25-26 maja br. w Finale Wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży w piłkę ręczną na parkiecie hali sportowej przy ulicy Stoińskiego rywalizowały zespoły chłopców i dziewcząt ze szkół średnich naszego województwa. Zespoły grały system każdy z każdym. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy naszą drużyną chłopców i I LO w Busku zakończył się remisem, po regulaminowym czasie gry. Po bardzo emocjonujących rzutach karnych lepsi okazali się uczniowie z Buska, a nasi chłopcy ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Na szczególne wyróżnienie w drużynie zasłużył Dawid Smyka.
W drugim dniu w finale drużyna dziewcząt I LO w Końskich pokonała II LO w Skarżysku-Kamiennej 21:4, uzyskując w ten sposób I miejsce. Podczas gry szczególnie wyróżniały się: Natalia Nowek, Katarzyna Zwierzchowska.
Nagrody dla drużyn i najlepszych zawodników wręczyli: wicestarosta Powiatu Koneckiego Wiesław Skowron, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera oraz jego zastępca Marcin Wiaderny.

Skip to content