Autor: , Dodany: 29 kwietnia 2022, Kategoria: Bez kategorii


Zakończenie nauki w klasach III

„Drodzy uczestnicy dzisiejszej uroczystości, szanowni Państwo Profesorowie, Rodzice, Uczniowie, dziś już abiturienci. Nie pierwszy raz spotykamy się tu na tej sali, w miejscu – jak wynika z doświadczeń i obserwacji przez Was ulubionym, które w naszym szkolnym życiu spełnia różnorodne funkcje. Dziś aula czy też sala rekreacyjna, na której tradycyjnie odpoczywacie w czasie przerw, staje się miejscem Waszego pożegnania ze szkołą. To taki symboliczny dworzec, stąd, zaopatrzeni w świadectwa – bilety, odejdziecie w świat.
Jestem pewien, że Wasi profesorowie zrobili wszystko, by ta podróż była najbezpieczniejszą z możliwych. O wygodę i o to, by dotrzeć do celu, wybranego przez Was samych -także sami musicie zadbać. Wiele – a kto wie, może i wszystko -będzie zależało od Waszego trzyletniego zaangażowania w pracę na lekcjach, od działań podejmowanych po zajęciach w szkole, ale tego, jak sądzę, jesteście świadomi. My – nauczyciele, wychowawcy -teraz możemy jedynie trzymać za was kciuki (co naturalnie zrobimy już od pierwszego dnia matury) i ufać, że skorzystacie z naszych rad, przypomnicie sobie nasze nauki i potraficie właściwie je wykorzystać.” Takimi słowami dyrektor Wojciech Jasnos zwrócił się do absolwentów klas trzecich, którzy dzisiaj, 29 kwietnia 2022 r. zakończyli naukę w I Liceum Ogólnokształcącym.
Z tej okazji starosta konecki Grzegorz Piec przesłał abiturientom życzenia pomyślnie zdanych egzaminów. Życzenia od Rady Rodziców I LO przekazała także przewodnicząca pani Ewa Peliwo. Na dzisiejszej uroczystości obecny był naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera, który wraz z dyrektorem Wojciechem Jasnosem i wicedyrektor Marzeną Domagałą pogratulował wszystkim absolwentom. Szczególne gratulacje skierował do najlepszych z tytułem Złotego Absolwenta. W tym gronie są uczniowie ze średnią powyżej 5,0 :
Eryk Kosmal, Katarzyna Dworak, Adrian Lamch, Krystian Szczerek, Emil Jarosz, Szymon Ratuszniak, Agnieszka Jaborowska, Bartłomiej Okła, Barbara Orman, Patrycja Pszczółka, Julia Smoląg, Natalia Sosnowy, Aleksandra Werens, Aleksandra Wiatr, Mikołaj Wybański.
Nagrody książkowe otrzymali uczniowie ze średnią co najmniej 4,5, a sportowcy, honorowi krwiodawcy, uczniowie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły i w wolontariat zostali wyróżnieni dyplomami. Młodzież klasy III Cp pod kierunkiem p. Jolanty Dudy przygotowała piękną oprawę artystyczną akademii. Na zakończenie w klasach uczniowie otrzymali swoje świadectwa z rąk wychowawców: Agnieszki Wąsali, Izabeli Popik, Sylwii Fidor i Joanny Stołowskiej.
Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam połamania piór na maturze i jak najlepszych wyników. Będziemy trzymać za Was kciuki!
Starostwo Powiatowe

Skip to content