Autor: , Dodany: 9 marca 2022, Kategoria: Bez kategorii

Szkolny Konkurs Historyczny

Szkolny Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych odbył się 01.03.2022 r. Zorganizowany został przez nauczycieli historii Mariusza Klocka i Mariolę Domagałę. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 1-3 naszego liceum. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w formie testu. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Dorota Sękowska kl 1A
II miejsce Bartosz Młodawski kl 1A i Marcel Kuziw kl 2A
III miejsce Maja Deka kl 2A
Ponadto wyróżnione zostały osoby, które zajęły ex aequo 4 miejsce: Klaudia Gołąb kl 2A, Zofia Dudek kl 2A i Hubert Wiaderny z kl 3A.
W naszych czasach warto przypominać postawę, którą reprezentowali Żołnierze Wyklęci. Zapisali tragiczną kartę naszej historii, ale ich poświęcenie nie zostało zapomniane. Wskazują nam jak można rozumieć patriotyzm i miłość do ojczyzny oraz wierność ideałom. Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w taki sposób ocalają od zapomnienia pamięć o bohaterach.