Autor: , Dodany: 25 czerwca 2021, Kategoria: Bez kategorii


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W dniu 25 czerwca 2021r.  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej  w Końskich, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.  Dyrektor szkoły Wojciech Jasnos powitał zgromadzonych gości.  W imieniu starosty koneckiego głos zabrał naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera, który również wręczył dyplomy uczniom reprezentującym szkołę i powiat w pocztach sztandarowych. Z ramienia Rady Rodziców przemawiała Wioletta Mosiołek – Kamińska.

Dyrektor Wojciech Jasnos podsumował miniony rok, który był wyjątkowo trudny w związku z trwającą  epidemią. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, pogratulował wszystkim uczniom promocji do następnej klasy, także życzył bezpiecznych wakacji i dalszego rozwijania pasji, zainteresowań i talentów. Na wakacyjną drogę zadedykował radę amerykańskiego pisarza: „Bieda czeka tych, którzy poświęcają najbardziej wartościowy czas rzeczom małej wartości”.

Tego dnia zostały wręczone także nagrody w postaci książek oraz dyplomów.  Nagrody ufundowane przez członków Stowarzyszenia Absolwentów Koneckiego Gimnazjum i Liceum  „Razem dla Przyszłości” z inicjatywy prof. dr hab. n. med. Mariana Zgody, złotego absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego i byłego rektora Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi otrzymali:
w dziedzinie biologii i chemii Mikołaj Wybański II Cg,
a także w dziedzinie chemii Wiktor Banasik I C.

Marian Jankowski były dyrektor I LO w latach 1991-2013 i kanclerz Stowarzyszenia ufundował nagrodę dla najlepszej humanistki- otrzymała ją  Zofia Saik II Dp.
Zaprezentowano kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów: Jakuba Sobczyka II Cp 5,43 oraz Aleksandrę Wiatr II Ag 5,22, stypendystę stypendium dyrektora szkoły Krystiana Szczerka II Ag 5,22 oraz wyróżnioną uczennicę Wiktorię Czyżewską II Ap za wybitne osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz szkoły, jednocześnie kandydatkę do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Warto wymienić uczniów , którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki:

Jakub Sobczyk II Cp 5,43
Aleksandra Wiatr II Ag 5,22
Krystian Szczerek II Ag 5,22
Patrycja Pszczółka II Ag 5,22
Martyna Wojas II Cp 5,21
Julia Bajor II Cp 5,21
Wiktor Banasik I C 5,2
Milena Komisarczyk I A 5,2

Skip to content