Autor: , Dodany: 4 maja 2021, Kategoria: Bez kategorii


Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek, 30. 04. 2021 w naszym Liceum odbyła się uroczystość upamiętniająca 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odsłonięta została tablica poświęcona rodzinie Małachowskich i koneckiemu Ojcu Majowej Konstytucji – marszałkowi Stanisławowi Małachowskiemu. Na tej uroczystości obecni byli Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów, starosta konecki oraz starostowie powiatu włoszczowskiego i opoczyńskiego. Młodzież naszej szkoły przygotowała plakaty okolicznościowe oraz program artystyczny. Podczas uroczystości poznaliśmy również laureatów powiatowego konkursu internetowego „Konecki Ojciec Majowej Konstytucji – Marszałek Stanisław Małachowski”.

Skip to content