Autor: , Dodany: 12 listopada 2019, Kategoria: Bez kategorii


101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Montaż słowno-muzyczny,,Ojczyzno moja” i wspólne odśpiewanie hymnu uświetniły w I LO im. KEN 101 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Polski listopad i długa droga Polaków do wolności i niepodległości stały się tematem przewodnim szkolnej akademii, w której wykorzystane zostały wiersze i piosenki znanych i nieznanych autorów. Na scenie nie mogło zabraknąć Józefa Piłsudskiego, który swymi odezwami w 1914 roku zachęcał rodaków i żołnierzy do walki o wolną Polskę (w postać Marszałka wcielił się uczeń Kamil Cholewa). Ogromne wrażenie na słuchaczach wywarła dojrzała recytacja Karoliny Baran, „Polsko,nie jesteś ty już niewolnicą”, w jej wykonaniu zabrzmiało profesjonalnie. Szkolną akademię zakończyła pieśń ,,Żeby Polska” w wykonaniu Agnieszki Burtan.
Wykonawcy nie zapomnieli o absolwentach szkoły, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie w obroni Ojczyzny. Pod Tablicą Pamięci, na której widnieją Ich nazwiska, złożona została wiązanka biało-czerwonych kwiatów.
Na scenie wystąpili;
K. Fabicka-Krakowiak,Z. Dziuba,D. Chwaścińska, K. Chwaścińska, A. Niziołek, J. Bajor,J. Szulc
Z. Sipika, A. Pakuła, A. Okła,P.Śliz,M. Zaleśny, Z. Saik,A. Śliwińska,K. Ciaś, M. Kołodziejczyk, M.Wojas Wszyscy wykonawcy wykazali się dojrzałością i profesjonalizmem. Nad oprawą techniczną opiekę sprawował P. Strzemecki, zaś dekorację przygotowały; W. Bąkowska, W.Potocka i J. Szulc. Akademia została przygotowana według scenariusza p Jolanty Dudy i p.Waldemara Kacperskiego.
Dziękujemy.
Skip to content