Autor: , Dodany: 3 września 2019, Kategoria: Bez kategorii


„Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie” /W.Szymborska/

Drodzy Uczniowie!
Charakterystyczną cechą roku szkolnego jest właśnie to, że ponownie otwieramy przymkniętą na dwa miesiące wakacji „księgę zdarzeń”, uchylamy ją i potrafimy domyślić się, co nastąpi. A zapewne nadchodzące ostatnie miesiące tego roku, jak i półrocze przyszłego będą niezwykle pracowite. Łatwo to przewidzieć, ponieważ tak właśnie wygląda praca nas nauczycieli i Was uczniów. To, co pociesza, to fakt, że wszyscy kochamy szkołę. Proponujemy zatem, by tą sympatią do szkoły popisać się już od dzisiaj, zarażać nią kolegów, którzy być może duchem są jeszcze na wakacjach. Nie tęsknijcie za nimi, nadejdą wkrótce znów, a na razie obecni tu nauczyciele, wychowawcy i cała obsługa szkoły zatroszczą się, by było Wam, jeżeli nie lepiej, to przynajmniej równie dobrze: ciekawie, atrakcyjnie, czasem z dużą dawką adrenaliny – jak w czasie tych wakacyjnych miesięcy.
Za nami majowa matura. Wasi koledzy dostali się na uczelnie, na których chcą kształcić się dalej. Gratulujemy im, cieszymy się z ich sukcesów, w których także jako szkoła mamy swój udział. Bierzmy z nich przykład, przekuwajmy talenty, zapał, zaangażowanie Państwa Profesorów w Wasze osobiste sukcesy. Słowa te kierujemy nie tylko do przyszłych maturzystów -uczniów klas trzecich, chociaż to na Was w tym roku spoczną czujne oczy kolegów, rodziców, nauczycieli a nawet prasy, która wasze zmagania opisze. Te słowa dotyczą wszystkich -także drugoklasistów. Jesteście na półmetku, nie zmarnujcie tego czasu, bo niewielkie będą szanse, by go nadrobić. Niech nie opuszcza was energia, dobre chęci; rozwijajcie talenty, kształcie umiejętności i dawajcie dobry przykład najmłodszemu pokoleniu licealistów z I LO. Otoczcie pierwszoklasistów życzliwą opieką, uwagą; pomagajcie im, nim pewnie staną na naszych słynnych długich – jak kolejka do wiedzy – korytarzach.
Cieszymy się, że wybraliście naszą szkołę, jesteśmy pewni, że będzie to naszą obopólną satysfakcją. Życzymy Wam sukcesów, wielu wspaniałych dni spędzonych w murach naszej szkoły i uroczyście ogłaszamy NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 za rozpoczęty, a „księgę zdarzeń” otwartą ponownie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I LO

Skip to content