Edukacja jest dla nas droższa od złota.

W dniu 15 października 2013 roku odbyła się w naszym liceum uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jest to szczególne święto dla naszej szkoły, nie tylko ze względu na to, że możemy podziękować nauczycielom za trud pracy włożony w nasze wykształcenie, ale również dlatego, że liceum nosi imię Komisji Edukacji Narodowej.
Obchody rozpoczęło uroczyste przemówienie dyr. Wojciecha Jasnosa. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych, które poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Magdalena Brzeska. Wyjątkowość tego dnia postanowili również podkreślić uczniowie, przygotowując część artystyczną. Udowodnili wszechstronność talentów: śpiewali, grali na instrumentach, odgrywali zabawne scenki z życia ucznia. Artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.