Autor: , Dodany: 9 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Znamy wyniki II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego

Dnia 7 grudnia 2018, w piątek w naszej szkole gościliśmy finalistów i laureatów II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Spotkanie, któremu towarzyszył Dzień Języka Niemieckiego odbyło się w nastroju mikołajkowym. Nasi uczniowie prezentowali wypieki świąteczne, które oceniali i nagradzali nauczyciele germaniści ze szkół podstawowych. Na uroczystości był obecny naczelnik wydziału polityki społecznej, edukacji i zdrowia Starostwa Koneckiego Krzysztof Stachera, który wraz z dyrektorem Wojciechem Jasnosem rozdał finalistom i laureatom dyplomy wraz z nagrodami ufundowanymi przez Starostwo. Nagrody i wyróżnienia otrzymali także autorzy najpiękniejszych kartek świątecznych. W sumie w obu konkursach wzięło udział ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu.
W drugiej części spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy internetowe, w których wszyscy obecni mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.
Poniżej lista nagrodzonych w kategorii klas VII- VIII:
Finaliści: Jakub Persona- SP Nr 1 w Końskich, Julia Bajor, Adam Skwara- SP w Rudzie Malenieckiej, Martyna Stępień, Katarzyna Popielewska, Julia Tarnawska- SP w Radoszycach
Laureaci: Zuzanna Czarnecka, Adam Janus, Anna Trojanowska, Marta Kowalska – SP w Radoszycach
W kategorii klas III gimnazjalnych finalistami zostali: Maciej Narożnicki, Kamila Laskowska- Końskie, Alicja Rusek- Ruda Maleniecka.
Laureaci: Marcelina Zielińska -Ruda Maleniecka, Bartłomiej Bogulak, Daria Ciupa, Mateusz Kałuziński, Dawid Lewosiński – Radoszyce oraz Emilia Młodawska z Końskich.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.kliknij aby zobaczyć

Skip to content