Autor: , Dodany: 29 września 2018, Kategoria: Bez kategorii


Niezwykłe spotkanie z absolwentką naszego Liceum

W dniu 21.09.2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie uczniów klas II z panią Anną Gregorczyk, absolwentką naszej szkoły, lekarzem, pierwszą kobietą na mecie Kilimanjaro Extreme Marathon, a trzecią w ogólnej klasyfikacji.
Uczniowie mogli posłuchać opowieści o trudach tej niezwykłej wyprawy, stresie i zmęczeniu, także o przekraczaniu granic swoich możliwości. Trasa maratonu była wyczerpująca, ale pozytywna motywacja, wielotygodniowe przygotowania oraz hart ducha pani Anny zaowocowały końcowym sukcesem.
Oprócz prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć emocjonujący film, który nakręcono podczas „Kilithonu”. Dokument ten „przeniósł” nas na Czarny Ląd, w sam środek tego ekstremalnego wydarzenia. Staliśmy się świadkami pięciodniowego morderczego marszu na szczyt świętej góry Tanzanii, przeżywaliśmy lęk o życie jednego z uczestników, walczącego z chorobą na wysokości 5700 m n.p.m. Następnie obserwowaliśmy zmagania sportowców zbiegających z samego wierzchołka góry. Mogliśmy „poczuć” podmuchy lodowatego wiatru na szczycie Kilimandżaro i zapach dżungli, usłyszeć dudnienie afrykańskich bębnów, obserwować niepewność na górze i ogromną radość w sercach śmiałków na mecie najwyżej startującego maratonu Ziemi.
Uczestnicy spotkania z panią Anną Gregorczyk mogli poznać biegową przygodę na najwyższym poziomie i uświadomić sobie, że w życiu można osiągnąć wszystko, bez względu na przeszkody, które napotkają po drodze – wystarczy chcieć.
Nasi uczniowie i absolwenci na pewno mogą przenosić góry lub z nich zbiegać…


Skip to content