Autor: , Dodany: 23 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Bierzemy udział w projektach międzynarodowych

Od stycznia tego roku grupa języka angielskiego klasy 2E wraz z nauczycielką p Katarzyną Baran bierze udział w międzynarodowym projekcie na platformie eTwinning (platforma zrzeszająca nauczycieli i uczniów z całej Europy).
Projekt nosi tytuł „Map your emotions”, a bierzemy w nim udział razem z innym szkołami z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy oraz 2 szkoły z Turcji.
W tym projekcie mamy do zrealizowania różne ciekawe zadania. Pierwszym było utworzenie powitalnego avatara, aby się przedstawić i zaprezentować. Stworzyliśmy też swoje profile na eTwinningu, przez które możemy się bezpośrednio kontaktować z uczniami z innych krajów, możemy wymieniać maile i wiadomości, dzięki temu możemy lepiej się poznać, a przede wszystkim ćwiczyć nasz angielski. Tworzyliśmy też wspólne logo naszego projektu.
W projekcie mówimy przede wszystkim o emocjach, więc na forach, które tu są otwarte dla nas, możemy wstawiać rzeczy, które sprawiają że czujemy się pozytywnie np. linki do ulubionych piosenek, ciekawe zdjęcia, linki do ulubionych filmów, czy opisy sytuacji w których najczęściej czujemy się szczęśliwi.
W projekcie tym poznajemy się, więc każda szkoła wstawia filmy o sobie, bądź miejscu, z którego pochodzi.
Ostatnim naszym zadaniem będzie planowanie podróży do jednego z partnerskich krajów. Na zakończenie projektu każdy z uczestników otrzyma dyplom Masters of emotions.
Mamy nadzieje, że takich projektów będzie więcej, bo jest to ciekawy sposób na lekcje angielskiego i sprawdzenie kompetencji językowych.
certyfikat udziału w projekcie

Skip to content