Autor: , Dodany: 5 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii

Nasi uczniowie na warsztatach językowych na UJK w Kielcach

27 marca 2018 nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych w Instytucie Filologi Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w grupach języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jak korzystać z nowoczesnych słowników, w jaki sposób Goethe i Schiller wciąż inspirują współczesnych muzyków, brali udział w grach językowych, wspólnie śpiewali. Zastanawiali się też nad obecnością stereotypów w kontaktach polsko -niemieckich. Studentki drugiego roku Filologia Germańska przygotowały fantastyczny quiz i dzieliły się z uczniami tajnikami życia studenckiego. Ważne były także informacje dotyczące programu Erasmus, który umożliwia studia na wyższych uczelniach w Niemczech, Austrii lub innych krajach Unii Europejskiej.
Po takiej porcji wiedzy i ćwiczeń praktycznych zainteresowani będą mogli łatwiej podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów.