Autor: , Dodany: 27 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii

Warsztaty w Instytucie Historii UJK w Kielcach

9 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym w Instytucie Historii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Myślą przewodnią Dnia otwartego była analiza różnych typów źródeł historycznych a także ukazanie warsztatu naukowego historyka. Tematyka wykładów wpisywała się w obchody rocznic ogłoszonych przez Sejm na 2018 rok. Najważniejszy jubileusz to 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, jubileusz 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych oraz 250. rocznica zawiązania Konfederacji Barskiej. Nie zabrakło również tematów z innych epok, od starożytności do czasów PRL-u.
W ramach tych spotkań uczniowie uczestniczyli w multimedialnych wykładach połączonych
z warsztatami obejmującymi analizę i interpretację tekstów źródłowych. Mieli też możliwość wzięcia udziału w konkursach historycznych oraz pokazach grup rekonstrukcyjnych.

Opiekunowie: Renata Korabiewska i Jolanta Kusztal