Autor: , Dodany: 20 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


Olimpiada Języka Angielskiego

Jakub Jędrasik, uczeń klasy 2C, jest wyjątkowo utalentowanym językowo uczniem, odnosi sukcesy w wielu konkursach języka angielskiego, a także niemieckiego. Niewątpliwie największym jego osiągnięciem w bieżącym roku szkolnym jest udział w 42. Olimpiadzie Języka Angielskiego. Po eliminacjach szkolnych Kuba przeszedł do etapu okręgowego. Ten odbył się w Krakowie 15 stycznia, gdzie Kubie towarzyszyła jego opiekunka p. Katarzyna Baran. Jest to etap niezwykle trudny językowo, w którym trzeba się wykazać nie tylko szczegółową znajomością i wyczuciem języka, ale również ogromną wiedzą z historii i kultury krajów anglojęzycznych.
Kuba osiągnął świetny wynik, co pozwoliło mu zakwalifikować się do części ustnej, czyli finału okręgowego. Część ustna polegała na opracowaniu po 3 lektur z literatury brytyjskiej i amerykańskiej, dogłębnej wiedzy z historii, geografii, polityki oraz życia codziennego krajów anglojęzycznych.
Z 750 uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego, jedynie 50 z całej Polski dostało się do finału. Kubie bardzo niewiele zabrakło, aby znaleźć się wśród nich. Jednakże zdobył ogromne doświadczenie oraz poszerzył znacznie swoją wiedzę, dlatego jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku odniesie sukces.
Gratulujemy Ci Kuba! Trzymamy kciuki i wierzymy w Twoje kolejne sukcesy!
kliknij aby zobaczyć