Autor: , Dodany: 11 lutego 2018, Kategoria: Bez kategorii


Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”

9 lutego bieżącego roku została rozstrzygnięta III edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu w kategoriach:
Praca literacka:
Beata Stępień, I LO im. KEN w Końskich
Prezentacja multimedialna:
I miejsce – Katarzyna Pukal, ZSP nr 3 w Końskich
II miejsce – Kinga Balińska, I LO im. KEN w Końskich
III miejsce – Anastazja Solarz, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Wyróżnienia otrzymują:
Maria Balińska, ZSP nr 1 w Końskich
Żaneta Kania, I LO im. KEN w Końskich
Monika Kilar, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Weronika Ciszek, I LO im. KEN w Końskich
Paulina Trojecka, ZSP nr 1 w Końskich
Magdalena Kolus, I LO im. KEN w Końskich
Weronika Maleszak, I LO im. KEN w Końskich
Kacper Łyczek, ZSP nr 1 w Końskich
Aleksandra Wychowałek, II LO im.Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Martyna Olszyna, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Weronika Sapieja, I LO im. KEN w Końskich
W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich informujemy, że dnia 1.03.2018r. w auli naszej szkoły odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z ich opiekunami.
Szczegółowe informacje ukażą się na stronie naszej szkoły 27.02.2018 roku.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy konkursu