Autor: , Dodany: 20 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii

Po raz szósty Mikołaj dla każdego

Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich kontynuują piękną tradycję bożonarodzeniowych koncertów połączonych z aukcjami charytatywnymi pt. „Mikołaj dla każdego”. Wiadomo już, że w piątek uzbierali prawie 12 tysięcy złotych na rzecz swoich potrzebujących kolegów.
Koncert poprowadzili uczniowie I LO: Hubert Zaleśny i Aleksandra Maciejczyk. Natomiast część związaną z licytacją prowadził ksiądz Krzysztof Sieczka. To były nauczyciel religii w „Starym Ogólniaku” –„A teraz moi drodzy czas przejść do tego co jest w tym dniu najważniejsze, a więc musimy zebrać taką sumę pieniędzy, która pomoże innym jak najlepiej przeżyć święta i jak najlepiej przeżyć również czas po świętach.”– mówił tuż przed licytacją ks. Sieczka.
Pomysłodawcą całego wydarzenia był uczeń Wiktor Janic. Od 5 lat rolę organizatora koncertu „Mikołaj dla każdego” pełni nauczycielka Joanna Stołowska- Grzegorczyk. Koncert ma nadawać wydarzeniu kulturalny i świąteczny ton, ale głównie chodzi o licytacje. Dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodzin mniej zamożnych uczniów. W tej edycji zlicytowano między innymi: piłkę z podpisami zawodników Vive za 500 złotych, płytę Andrzeja Piasecznego z autografem za 420 złotych, piłkę kadry narodowej szczypiornistów z podpisami zawodników za 500 złotych, koszulkę Mai Włoszczowskiej z podpisem za 300 złotych. Łącznie licytowano 60 przedmiotów, a łączny dochód z nich to 10 020 złotych! Dodatkowe 1400 złotych dorzucili darczyńcy. Wciąż nieprzeliczone zostały pieniądze ze sprzedaży ciast podczas koncertu.
Przez sześć edycji koncertu „Mikołaj dla każdego” społeczność koneckiego Starego Ogólniaka zebrała łącznie ponad 55 tysięcy złotych!
Dodajmy jeszcze, że w piątek artystycznie prezentowali się uczniowie I LO: Magda Rut, Wojciech Kołodziejczyk, Adam Wodecki, Alicja Woldańska, Aleksandra Maciejczyk, Aleksandra Wcisło, Dawid Cichoń, Dominika Jakubowska, Iza Popiel, Jakub Grobis, Julia Pałgan, Klaudia Gardzińska, Jakub Dajer, Maria Teper, Aleksandra Chojnacka, Maria Markiewicz, Aleksandra Grosman, Patrycja Dukat, Wiktoria Karbownik, Zuzanna Szlenk. Gościnnie na scenie wystąpiła też Apolonia Grzegorczyk. Na scenie prezentowały się także dzieci ze Szkoły Fantasy Dance Academy, która ma zajęcia w klubie Balans pod kierunkiem Zbigniewa Zasady (wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata).
Lista darczyńców:
1. Ewa Janus