Autor: , Dodany: 11 listopada 2017, Kategoria: Bez kategorii

99 rocznica Odzyskania Niepodległości

W piątek, 11 listopada akademią uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dyrektor Wojciech Jasnos podkreślił znaczenie patriotyzmu i zaznaczył, ze wśród obrońców ojczyzny byli także absolwenci naszej szkoły. Na uroczystość przybyli wicestarosta konecki Andrzej Lenart oraz naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Stachera, którzy wręczyli nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu „Ocalić od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”
Po wręczeniu nagród rozpoczął się patriotyczny program artystyczny przygotowany przez młodzież z I LO pod kierunkiem prof. Jolanty Dudy. Śpiewał szkolny chór, wiersze recytowali: Karolina Baran, Amelia Kosmal, Mikołaj Pękacz, Kinga Balińska, Natalia Stępień, Anna Waszczuk, Katarzyna Cichowska. Solo śpiewali: Wiktoria Karbownik, Dawid Cichoń, Piotr Karlikowski, Magdalena Rut. Na pianinie grała Natalia Gawryś, na skrzypcach Aleksandra Dukat. Uroczystość prowadzili: Aleksandra Maciejczyk i Patryk Skrzypczyk.
kliknij aby zobaczyć