Autor: , Dodany: 22 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii

SUKCESY SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie sprawdzili swoje uzdolnienia sportowe w wielu dyscyplinach. Poniżej krótka relacja z ich osiągnięć:
KOSZYKÓWKA
W dniu 27.10.2016r odbyły się zawody w piłce koszykowej chłopców. Drużyna I LO im. KEN w Końskich zajęła I miejsce w Powiatowych Zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koneckiego .
W składzie drużyny znaleźli się :
1.Dominik Gałązka
2.Kacper Kos
3. Michał Trojanowski
4.Dawid Walewski
5. Bartosz Woś
6. Andrzej Malik
7. Piotr Makowski
TENIS STOŁOWY
16.03.2017r. 1Lo im. KEN w Końskich zajęło III miejsce w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym.
Skład zespołu :
1. Dawid Jakubowski
2. Arkadiusz Jakubowski
SIATKÓWKA
W dniach 29-30 marca odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych
w siatkówce o Puchar Starosty Koneckiego. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce,
chłopcy zajęli miejsce I awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego.
Skład zwycięskiego zespołu:
1. Jakubowski Arkadiusz
2. Dominik Gałązka
3. Trojanowski Michał
4. Polak Wojciech
5. Sobaś Jakub
6. Świercz Kamil
7. Krauza Hubert
8. Sanecki Mikołaj
9. Janus Piotr
10. Jakubowski Dawid
W dniu 11.04.2017r. chłopcy wygrali półfinał wojewódzki awansując do finału, w którym zajęli miejsce piąte.
MARATON PŁYWACKI:
13 maja odbył się II Maraton Pływacki na Pływalni Miejskiej w Końskich. Zespól naszego liceum zajął II miejsce ustępując tylko zawodnikom klubu sportowego „Wodnik”.
PIŁKA RĘCZNA
W dniu 23 maja 2017 roku w hali sportowej KSSPR Końskie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/17. Drużyna naszego liceum wywalczyła tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego. W składzie drużyny znaleźli się :
1.Dawid Jakubowski
2.Karol Kazik
3.Wiktor Kaźmierczyk
4.Hubert Krauza
5.Piotr Makowski
6.Andrzej Malik
7.Michał Pałgan
8.Łukasz Sałata
9.Łukasz Stępień
10.Jakub Świercz
11.Dawid Walewski
12.Adam Wodecki
13.Bartosz Woś
14.Kacper Woźniak

PIŁKA NOŻNA
30.05.2017r. I LO im. KEN w Końskich zajęło III miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego.
BADMINTON
8 czerwca odbyły się powiatowe zawody w badmintonie o Puchar Starosty Koneckiego par mieszanych. Zespół naszego liceum w składzie: Paulina Stępień, Jakub Świercz uplasował się na III miejscu.
LEKKOATLETYKA
W dniu 14.06 odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Koneckiego.
Drużyny dziewcząt i chłopców z naszej z naszej szkoły zajęły II miejsce.
Najlepsze wyniki:
Wcisło Aleksandra – I miejsce w biegu na 100 m
Bocheńska Natalia – II miejsce w biegu na 100 m
Zwolska Karolina – I miejsce w skoku w dal
Biała Paulina – II miejsce w biegu na 600 m
Cholewa Klaudia – II miejsce w biegu na 300 m.
Cichoń Dawid – I m w biegu na 100m
Obratański Bartłomiej – III m w biegu na 100m
Świercz Jakub – I m w biegu na 400m
Kamil Smołuch – II m w skoku w dal