Autor: , Dodany: 26 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Ogólnopolski Konkurs Prawniczy „SPRZECIW”

Dnia 22 maja b.r. uczniowie naszej szkoły – Weronika Kubka, Ewa Mayer, Bartłomiej Broniecki, Mikołaj Michorek, Jan Piekutowski oraz Mateusz Stępień, wraz z Panią profesor Barbarą Wojciechowską i profesjonalnym wsparciem Pani Katarzyny Michorek, wyruszyli do Lublina na Ogólnopolski Konkurs Prawniczy „Sprzeciw”.
W trakcie zawodów uczniowie musieli wziąć udział w symulacji sprawy z zakresu prawa cywilnego, w którym wymagana była dokładna znajomość kazusu, Kodeksu Spółek Handlowych oraz obyczajów panujących na sali rozpraw.
Uczniowie (wszyscy są reprezentantami klasy 2A) byli absolutnymi debiutantami w konkursie, ale mimo tego zaprezentowali się na najwyższym poziomie. Jedną ze spraw wygrali, w kolejnej zapadł remis, a w ostatecznym rozrachunku zajęli czwarte miejsce, zaledwie o dwa punkty dając się wyprzedzić prywatnej szkołę z Rzeszowa oraz gospodarzom – liceum w Lublinie. Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się być jednak białostoczanie.
Wielkie podziękowania należą się oczywiście Pani profesor, a także Pani Katarzynie Michorek oraz Dominice i Bartkowi Banasikom- absolwentom naszego liceum, studentom III roku wydziału prawa, którzy wydatnie wspierały naszych uczniów w przygotowaniach do konkursu. W następnych latach liczymy na poprawienie tegorocznego wyniku.