Autor: , Dodany: 24 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii

Dzień Otwartych Drzwi

*W sobotę (20. 05. 2017) w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich, w godzinach 9-12, odbył się niezwykle ciekawy Dzień Otwartych Drzwi! Tego dnia „Stary” Ogólniak odwiedziło mnóstwo gimnazjalistów zainteresowanych edukacją ponadgimnazjalną w tej placówce. *

*W pracowniach przedmiotach gimnazjalistów witali nauczyciele, a w rolę przewodników po murach stuletniej szkoły wcielili się licealiści. To oni odpowiadali na najróżniejsze pytania młodszych kolegów. Nie zabrakło atrakcji! Zainteresowanych z Żarnowa, Rudy Malenieckiej, Radoszyc oraz
pobliskich miejscowości przywiózł słynny Schoolbus. Lekko po godz. 9 zebranych przywitał dyrektor placówki mgr Wojciech Jasnos. Następnie, aby przełamać pierwsze lody, licealiści zaprosili gimnazjalistów do wspólnego odtańczenia „Belgijki” To taniec, który w tej szkole jest już tradycją. W jednej ze szkolnych klas odbywały się spotkania z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego. O szkole i swoich zawodach opowiadali: wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Beata Napierała, która przybliżyła uczniom idee przedsiębiorczości, twórca tkn24.pl Arek Góral, który uczył młodzież poprawnego pisania artykułów oraz lektor filmowy i telewizyjny Jan Salata, który zachęcał gimnazjalistów, aby z pasją wybierali swoje kierunki, a później zawody. W sali chemicznej wykonywano doświadczenia, a w pracowniach językowych można było spróbować przysmaków związanych z Niemcami, Francją, czy Rosją. Przed godz. 12 na boisku przed szkołą członkowie „Czarnej Floty” zorganizowali pokaz motocyklowy, który zakończył ten niezwykły dzień w „Starym”.

Gimnazjaliści byli zainteresowani atrakcjami i zachwyceni atmosferą I Liceum, a wielu z nich już tego dnia dostarczało swoje dokumenty związane z rekrutacją do naszej szkoły. Do 21 czerwca zainteresowani powinni także dostarczyć podanie o przyjęcie, a później świadectwo i wyniki egzaminu gimnazjalnego.

klilknij aby zobaczyć