Autor: , Dodany: 24 kwietnia 2017, Kategoria: Bez kategorii

Europejski Dzień Licealisty w I LO

W piątek, 21 kwietnia odbył się Dzień Licealisty, powiązany z projektem „Szkoła ambasadorem Unii Europejskiej”, w którym nasze liceum uczestniczy.
Uczniowie wzięli udział w pięciu konkurencjach: prezentacji wylosowanego kraju, konkursie na wiersz lub piosenkę, konkursie na najlepsze danie, teście wiedzy o UE oraz konkursie na scenkę lub narodowy taniec.
Klasa 1A prezentowała szwedzkie stroje, zatańczyła narodowy taniec, a Wiktoria Karbownik zaśpiewała polską wersję piosenki „Mamma mia” szwedzkiego zespołu Abba. Natalia Kucharska oraz Patrycja Zbróg z klasy 1B ukazały piękno Hiszpanii, tradycyjnego stroju narodowego, hiszpańskiego tańca paso doble oraz zaśpiewały „Es mismo sol” Alvaro Soler i Jennifer Lopez.
Dziewczyny z klasy 1C przygotowały prezentację o Polsce, zaśpiewały znaną piosenkę z programu „Kocham Cię Polsko” oraz zatańczyły tradycyjnego mazura. Klasa 1E reprezentowała Francję. Weronika Zatora szczegółowo zaprezentowała kraj, a Kamila Kornecka pięknie zaśpiewała francuskojęzyczną piosenkę. Klasa 2A przedstawiła Włochy, wyrecytowała wiersz o tym kraju oraz rozbawiła wszystkich śmieszną scenką rozmowy Polaka z Włochem. Klasa 2B zaprezentowała ciekawostki o Niemczech, tradycyjny taniec niemiecki oraz zabawną scenkę „Jaś i Małgosia w Berlinie”. Klasa 2E przedstawiła ciekawostki dotyczące Finlandii, wyrecytowała wiersz o tym kraju oraz baśń fińską.
Każda z klas przygotowała także potrawy, np. włoską pizzę, niemieckie precle, ciasta.
Kolejną konkurencją był test wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez p. Mariolę Domagałę.
Jury w składzie Mariola Domagała, Joanna Stołowska-Grzegorczyk, ks. Jacek Maroszek oraz ks. Paweł Marczak przyznało trzecie miejsce klasie 2b, drugie -1b oraz pierwsze miejsce dla 1c. Nagrody ufundował dyrektor Wojciech Jasnos.
kliknij aby zobaczyć