Autor: , Dodany: 31 marca 2017, Kategoria: Bez kategorii


Dzień Języka Angielskiego i Francuskiego

W środę 29 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego i Francuskiego.Mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje oraz skecze, przygotowane przez uczniów, dotyczące Wielkiej Brytanii i Francji oraz wysłuchać pięknych utworów w języku angielskim i francuskim. W ramach tego dnia został przeprowadzony konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym zwyciężył Karol Jacaszek z IIC.
Mieliśmy możliwość skosztować francuskich wypieków oraz brytyjskich babeczek.
Odbył się także konkurs na najładniejszą „muffinkę”. Zwycięzcą w tej kategorii została Paulina Barnik z 2C1, zaraz za nią znalazła się Kinga Balińska (2a), a na trzecim miejscu dziewczyny z 3B – Kinga Świątkowska i Kasia Kowalczyk. Wyróżnione zostały Mariola Zielińska (2c1) oraz Sylwia Podgrocka (2c1).
Tego dnia odbył się również III Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 64 uczniów gimnazjum z całego powiatu. Najlepszą uczennicą okazała się Aleksandra Gil z gimnazjum w Rudzie Malenieckiej. Ola uzyskała maksymalną ilość punktów! Zaraz z nią znalazła się Agata Kowalska (Gimnazjum w Stadnickiej Woli), trzecie miejsce zajęli ex aequo Michał Wiąckiewicz (Gimnazjum w Stadnickiej Woli) oraz Klaudia Kamińska z Gimnazjum nr 1 w Końskich. W dziesiątce najlepszych gimnazjalistów z języka angielskiego znaleźli się również: Kamil Bobrowski (Gimnazjum nr 2 w Końskich), Julia Kwiecień (Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej), Gabriela Kruszyna (Gimnazjum nr 1 w Końskich), Jakub Kupisz (Gimnazjum nr 2 w Końskich), Gabriela Ciszek (Gimnazjum nr 2 w Końskich), Zuzanna Sękowska (Gimnazjum w Stadnickiej Woli), Ola Janas (Gimnazjum nr 2 w Końskich). Najlepszą w Publicznym Gimnazjum w Gowarczowie okazała się Monika Gwardecka. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe Oxford i Pearson.
Gratulujemy zwycięzcom oraz serdecznie dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za zorganizowanie tego dnia, tj. paniom profesorkom: Katarzynie Baran, Małgorzacie Boś, Marzenie Adach, Agnieszce Wąsali oraz p.profesorowi Piotrowi Frącowi.