Autor: , Dodany: 17 października 2016, Kategoria: Bez kategorii

Powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

Uroczystości powiatowe związane z Dniem Edukacji Narodowej odbyły się 12. października w naszej szkole. Dyrektor Wojciech Jasnos powitał obecnych: m. in. starostę Bogdana Sobonia, wicestarostę Andrzeja Lenarta, burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, asystenta wojewody świętokrzyskiego Marcina Piętaka, dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Przybyli goście w swoich wystąpieniach podkreślili, jak wielką rolę odgrywa w życiu człowieka uczenie się i wychowanie. Inwestycja w wiedzę jest niewątpliwie najbardziej efektywną inwestycją na świecie. W dzisiejszych czasach istnieje wprawdzie bardzo łatwy dostęp do informacji, ale informacje nie tworzą jeszcze wiedzy, a sama wiedza nie czyni człowieka mądrym. Dlatego młodzież potrzebuje nauczycieli i ich wskazówek, jak dojść do celu oraz zdobyć wiedzę i umiejętności.
Do życzeń, które wyrazili zaproszenie goście, dołączyła młodzież naszego liceum w pięknej części słowno- muzycznej. Gromkie brawa otrzymali wokaliści Magdalena Rut, Michał Karbownik, a także świetnie zapowiadające się aktorki: Aleksandra Grosman i Natalia Kucharska.