Autor: , Dodany: 13 października 2016, Kategoria: Bez kategorii

Wizyta studentek z międzynarodowej organizacji AISEC

W dniach 3-7 października odwiedziły naszą szkolę studentki z organizacji AISEC.
Poznaliśmy Joselyn z Meksyku oraz Putri z Indonezji.
Przez cały tydzień dziewczyny prowadziły zajęcia z uczniami opowiadając o swoich pięknych krajach, zapoznając nas z ich kulturą i tradycjami.
Aby jak najlepiej poznały polską kulturę dziewczyny mieszkały u uczniów naszej szkoły. Joselyn spędziła tydzień u Oli Dukat, uczennicy kl. 1e. Dziewczyny wybrały się razem na wycieczkę do Krajna i Wąchocka, obie wróciły bardzo zadowolone.
Putri spędziła cztery noce u Izy Popiel, uczennicy kl. II e. Wspólnie gotowały, raz polskie raz indyjskie potrawy; wybrały się również do kina na horror (ulubiony gatunek filmowy Putri).
Ostatni weekend pobytu w naszej szkole nasza Indonezyjka spędziła w Starym Sokołowie. Była gościem Sylwii Grubarek i jej rodziny. W opiece nad Putri Sylwię wspierało grono jej przyjaciół: Paulina Dulewicz, Wiktoria Sobieraj, Magda Jarząb, Damian Fabicki-Krakowiak oraz Radek Ludwikowski. Wspólnie wybrali się na wycieczkę rowerową po okolicy, odwiedzili Sielpie, byli w kawiarni, grali w popularne polskie gry, np. kalambury, rozmawiali o różnicach między naszymi krajami, historii i tradycyjnych tańcach.
Pobyt Joselyn i Putri uczniowie zgodnie podsumowują jako bardzo udany i niezwykle interesujący. Świetna okazja aby porozmawiać po angielsku i dobra motywacja aby uczyć się tego języka.
JOSELYN and PUTRI – you will be missed! !!!
Thank you for visiting our school!!!!!

20161004_103320