Autor: , Dodany: 20 kwietnia 2016, Kategoria: Bez kategorii

Ogólnopolski sukces informatyczny.

W dniu 15 kwietnia 2016r. na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej został przeprowadzony II i III etap ogólnopolskiego konkursu informatycznego „INFOSUKCES”. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kończak z klasy IIB zakwalifikował się do III finałowego etapu konkursu i został laureatem zajmując IV miejsce w Polsce.
W konkursie wzięło udział ponad 200 uzdolnionych informatycznie uczniów z całej Polski.
Po przygotowaniu projektu działania urządzenia elektronicznego lub energetycznego w I etapie, na II etapie należało rozwiązać test składający się z pytań dotyczących ogólnej wiedzy informatycznej. 10 najlepszych uczestników zakwalifikowało się do III (finałowego) etapu. W finale należało rozwiązać problem wykazując się wiedzą algorytmiczną i umiejętnościami programistycznymi.
Opiekunem ucznia jest Pan prof. Piotr Ciszek.
Serdeczne gratulacje.