Autor: , Dodany: 1 marca 2016, Kategoria: Bez kategorii

Niepokorni, niezłomni, wyklęci… Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dokładnie 1 marca obchodzimy co roku Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterów. Nasi uczniowie, weterani oraz władze samorządowe już o godzinie 10.00 zebrali się w sali rekreacyjnej. Tam obejrzano widowisko „Niepokorni, niezłomni, wyklęci” przygotowane przez uczniów pod kierownictwem nauczycieli: Barbary Wojciechowskiej, Ewy Młynarczyk-Wróbel i Jarosława Wasińskiego. Ogromne wzruszenie zarówno wśród uczniów jak i gości wzbudził krótki film dotyczący „polskich bandytów”. Kombatanci wraz z występującymi śpiewali patriotyczne piosenki. Była to jedna z najpiękniejszych akademii wystawionych w naszej szkole, którą uświetniła asysta Jednostki Strzeleckiej Końskie.
Następnie delegacje, wśród których znaleźli się między innymi wicewojewoda Andrzej Bętkowski, starosta Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Lenart, wiceburmistrzowie Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński oraz burmistrz Krzysztof Obratański przeniosły się pod budynek byłego Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy 1-go Maja by złożyć znicze i wieńce.

IMG_0445 IMG_0448 IMG_0532IMG_0442 IMG_0434 IMG_0433 IMG_0416 IMG_0408