Autor: , Dodany: 17 grudnia 2015, Kategoria: Bez kategorii

ZAJĘCIA Z CHEMII I BIOLOGII NA UJK.

14. grudnia uczniowie I LO klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Chemii i Biologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich miała zajęcia na Wydziale Chemii z panią mgr Agnieszką Jabłońśką-Wawrzycką. Młodzież pracowała w grupach trzyosobowych. Pod okiem pani mgr zostały przeprowadzone doświadczenia dotyczące zagadnień z dziedziny chemii nieorganicznej. Do dyspozycji uczniowie mieli przygotowane potrzebne odczynniki oraz szkło laboratoryjne. Zajęcia okazały sie bardzo pomocne, ponieważ dzięki nim młodzież mogła utrwalić swoją dotychczasową wiedzę. Natomiast druga grupa miała zajęcia na Wydziale Biologii. Przyszli studenci mieli szanse zwiedzić Zakład Biologii Komórki i Mikroskopii Elektronowej. Pan mgr przekazał im informacje dotyczące badań z wykorzystaniem mikroskopii elektronowej jak również badań radio- i chemioterapii na komórki prawidłowe i nowotworowe. Wyjazd odbył się dzięki współpracy pani profesor Izy Jasnos z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Opiekunem wyjazdu była również wychowawczyni klasy pani profesor Katarzyna Baran.