Autor: , Dodany: 15 kwietnia 2015, Kategoria: Bez kategorii

Stypendia świętokrzyskie.

Dwoje uczniów z naszej szkoły (Alicja Bubel i Krzysztof Kończak) wraz z kilkudziesięcioma młodymi ludźmi odebrało gratulacje podczas uroczystości podsumowującej „Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego”, realizowany w ramach programu Kapitał Ludzki od 2008 r. W ramach tegorocznej, VII edycji projektu wsparcie w wysokości 3 600 otrzyma 166 stypendystów.

Tegoroczni stypendyści zostali wyłonieni spośród 837 uczniów, którzy złożyli wnioski do Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego. Jak co roku, podstawą do przyznania stypendiów było miejsce ucznia na liście rankingowej, które z kolei wynikało z liczby punktów, jakie młodzi ludzie mogli uzyskać w trakcie oceny merytorycznej złożonych przez nich wniosków. Przyznając uczniom punkty Komisja Stypendialna brała pod uwagę m.in. średnią wszystkich ocen ze świadectwa szkolnego, średnią ocen z trzech przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz udział i sukcesy w wojewódzkich lub ogólnopolskich konkursach i turniejach przedmiotowych.