Autor: , Dodany: 23 stycznia 2015, Kategoria: Bez kategorii

Talent sportowy I LO

Jeden z najbardziej utalentowanych sportowców w naszej szkole – Kacper Szczepanik, zawodnik klubu KSSPR Końskie, może pochwalić si wieloma osiągnięciami. W ciągu ostatnich kilku miesięcy został powołany do kadry narodowej Michaela Bieglera, otrzymał także nominację w plebiscycie Talent Roku.

Lecz jak to wszystko się zaczęło? Piłką ręczną interesował się już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Aktualnie Kacper bardzo ciężko pracuje na swój sukces (trenuje sześć razy w tygodniu, a w weekendy rozgrywa mecze). Jednak przyznaje, że piłka ręczna to całe jego życie i nie zamierza z niej rezygnować. Wysiłki sportowca nie idą na marne. Dużo szczęścia przyniosła mu wiadomość o powołaniu do kadry narodowej. Jest to dla niego bardzo ciekawe i motywujące doświadczenie. Nominacja w plebiscycie Talent Roku również była zaskoczeniem. Wie także, że nominacja ta jest nagrodą za jego ciężką pracę. Mówi: „Myślę, że zostałem nominowany ze względu na moje zasługi indywidualne , ponieważ sportowo był to dla mnie bardzo dobry rok i życzę sobie, żeby każdy taki był”.

Warto też wspomnieć, że Kacper jest uczniem klasy o profilu matematyczno-geograficznym i sport w żaden sposób nie koliduje z nauką.

Nam nie pozostaje już nic innego jak życzyć temu utalentowanemu szczypiorniście dużo zapału, wytrwałości i kolejnych sukcesów, które z pewnością nadejdą!

Kacper