Autor: , Dodany: 25 czerwca 2014, Kategoria: Bez kategorii

Uczniowie I LO w projekcie: „Teraz niemiecki”

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii promującej język niemiecki, zorganizowanej przez Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Austriacki, Fundację Współpracy Polsko- Niemieckiej i wydawnictwo „Nowa Era”. Celem kampanii była popularyzacja nauki języka niemieckiego. Grupa uczniów z klas pierwszych przeprowadziła wywiady ze swoimi rówieśnikami oraz mieszkańcami naszego miasta na temat języka niemieckiego.
Zebrane reakcje, opinie i wspomnienia zostały przedstawione w krótkim filmie, który został nagrodzony, a nasza szkoła uzyskała tytuł ambasadora języka niemieckiego. W pracę nad filmem zaangażowali się: Maciej Malicki, Kamil Relidzyński, Adam Skibiński, Kinga Michalska, Karolina Świtoń, Aleksandra Cuper, Agnieszka Zawrzykraj, Dagmara Dorobek, Agnieszka Sierszyńska, Paulina Zajączkowska, i Michał Burbeluk (op. Danuta Zaborowska- Szymusik).