Autor: , Dodany: 13 maja 2014, Kategoria: Bez kategorii

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „JERSZ- Sprachdoktor”

W konkursie wzięło udział ponad 5.000 uczniów z całej Polski, a województwo świętokrzyskie było reprezentowane przez 206 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Grupa 47 uczniów naszego liceum zaprezentowała wysoki poziom znajomości języka niemieckiego.
W kategorii klas I najlepszy okazał się Mikołaj Sobczyk, który z wynikiem 88,4% zajął 1 miejsce w województwie i 31 miejsce w skali kraju. Poza dyplomem za bardzo dobry wynik otrzymał również nagrodę rzeczową.
W kategorii klas II Aleksandra Piecuch zajęła 3 miejsce, a Aleksandra Kamińska 5 miejsce w naszym województwie. Pozostałych 22 uczestników z klas II uplasowało się na miejscach od 6 do 30.
W kategorii klas III najlepsza była Weronika Świtoń, która z wynikiem 89,3% zajęła 1 miejsce w województwie i 17 miejsce w skali kraju. Poza dyplomem za bardzo dobry wynik otrzymała jeszcze nagrodę rzeczową.
Dyplomy za bardzo dobre wyniki uzyskali ponadto: Adam Skibiński – kl. I , Agnieszka Laskowska i Weronika Chrabąszcz – kl. III
Opiekunami uczniów są: Paweł Fidos, Danuta Zaborowska- Szymusik i Renata Korabiewska.
Podsumowując, nasi uczniowie zdobyli najlepsze miejsca w skali województwa. Zostali sklasyfikowani w pierwszej pięćdziesiątce w skali kraju. Gratulujemy im bardzo dobrego przygotowania i wyników.