Autor: , Dodany: 26 marca 2014, Kategoria: Bez kategorii

Efektywność energetyczna – Badania i Analizy w I LO w Końskich

W dniu 21.03.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania szkolnego projektu ,,Efektywność energetyczna w mojej firmie”.
W spotkaniu wziął udział Starosta Konecki Bogdan Soboń, pani Agata Binkowska Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa, pan Krzysztof Stachera Naczelnik Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjów.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy kolejnego z serii wykładu pana dr Marka Wiśniewskiego z Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu,  na temat odnawialnych źródeł energii, tym razem były to pompy ciepła.
W kolejnym punkcie uczniowie zaprezentowali swoje konkursowe prace.
Finaliści:

biznesplan firmy IMPULS, autorzy: Maciej Malicki, Hubert Pniewski i Mateusz Deszczyński z klasy I b;
  biznesplan firmy ARABELLA, autorki: Katarzyna Bajor, Wioletta Bogusz, Konstancja Ślifierz i Patrycja Majchrzak z klasy I c;
 biznesplan firmy EURO CORN, autorzy: Paweł Kowalczyk i Mateusz Molasy z klasy III b.
Gratulujemy!

Społeczność naszego liceum składa serdeczne podziękowania dla Starosty Koneckiego Bogdana Sobonia za objęcie Honorowym Patronatem naszego przedsięwzięcia oraz za jego finansowe wsparcie.
Dzięki temu mogliśmy zakupić pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji naszego pomysłu.
Nagrodą dla uczestników będzie dofinansowanie do szkolnej wycieczki.