Autor: , Dodany: 2 lutego 2014, Kategoria: Bez kategorii

Współpraca naukowo-dydaktyczna z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Młodzież I LO im. KEN w Końskich zainspirowana tegorocznym Szczytem Klimatycznym oraz realizowanym w szkole ogólnopolskim projektem Ministerstwa Środowiska ,,Błękitny pakiet”, nad którym honorowy patronat objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, wyszła z inicjatywą badań związanych z audytem energetycznym w swoich domach, szkole oraz w hipotetycznie utworzonej przez siebie firmie.
Honorowy Patronat nad naszym szkolnym projektem objął Starosta Konecki.
W realizacji przedsięwzięcia, będą wspierać młodzież nauczyciele naszej szkoły Elżbieta Leśniak i Dorota Pałgan, a także wykładowcy wyższej uczelni oraz specjalista do spraw audytu energetycznego.
W tym celu nasza szkoła nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. W dniu 28.01.2014 r. w I LO im. KEN w Końskich odbyła się już prelekcja prowadzona przez dr Marka Wiśniewskiego dotycząca odnawialnych źródeł energii. Pierwszy wykład dotyczył budowy i działania kolektorów słonecznych.
Wpojenie zachowań proekologicznych owocować będzie także w przyszłości poprzez zmniejszenie uciążliwości energetyki dla środowiska naturalnego, dając znaczący wkład regionu w ochronę klimatu oraz przynosząc korzyści finansowe – mniejsze rachunki za energię.