Autor: , Dodany: 14 listopada 2013, Kategoria:


Dominika Matynia

 

Wywiad z Dominiką Matynią, laureatką III miejsca w X. edycji konkursu „Zanurzeni w przyrodzie” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie.

Gratulujemy Ci odniesionego sukcesu.Co zachęciło Cię do wzięcia udziału w konkursie?

Wzięłam udział w konkursie, aby sprawdzić swoje umiejętności. Chciałam przekonać się jak osoby, które mnie nie znają, oceniają moje prace. Potrzebowałam obiektywnej opinii.

Jak to się stało, że zainteresowałaś się fotografią? Od kiedy się tym zajmujesz?

Fotografuję praktycznie od dziecka, nie wiem sama od czego to się zaczęło. Dostałam aparat do ręki i stało się. Zawsze mnie to interesowało, ale od 2 lat zaczęłam się bardziej zagłębiać w fotografię także od strony teoretycznej. Chciałam, żeby moje zdjęcia stały się bardziej profesjonalne, dopracowane. Moim marzeniem jest kreować małe dzieła sztuki.

Co najchętniej fotografujesz?

Najchętniej fotografuję otaczającą mnie przyrodę, ponieważ mam wtedy nieskończoną liczbę obiektów, które mogę uwiecznić na zdjęciu, a najfajniejsze jest to, że nigdy nie wiem, co napotkam na swojej drodze. Świat dookoła nas ciągle się zmienia i to jest fascynujące. Dzięki fotografiom mogę obserwować wszelkie różnice na przestrzeni dni, miesięcy, lat. To jak mała podróż w czasie.

Jak udaje Ci się pogodzić pasję z codziennymi obowiązkami?

Jest to niezwykle trudne. Szkoła, treningi siatkówki, ciągły natłok zajęć… Mój czas wolny to naprawdę niewielki ułamek dnia. Jednak, jeśli tylko znajdę chwilkę, chwytam aparat i udaję się w plener. To niezwykłe, jak można się przy tym zrelaksować i zapomnieć o codziennych sprawach.

Czy odniosłaś już jakieś inne sukcesy związane z fotografią?

Znajduję się dopiero na początku mojej prawdziwej przygody z fotografią. ,,Zanurzeni w przyrodzie” jest pierwszym konkursem fotograficznym, w jakim wzięłam udział. W ubiegłym roku otrzymałam specjalne wyróżnienie, natomiast w tym poszło mi o wiele lepiej. Mam zamiar nadal się kształcić i ulepszać swój warsztat. Może kiedyś spróbuję swoich sił gdzieś indziej.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy Ci dalszych sukcesów.

 
Zobacz zdjęcia Dominiki