Autor: , Dodany: 8 czerwca 2013, Kategoria:


Wizyta w HiszpaniiSpotkanie uczestników projektu Comenius w Hiszpanii

W dniach 26-29 06. 2012 roku odbyło się piąte spotkanie partnerów projektu Comenius w Catarroji, Hiszpania. Było to już ostatnie z pięciu spotkań zagranicznych projektu, w którym uczestniczy I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich. Projekt zatytułowany ”Innowacyjne metody edukacyjne, zdobywanie doświadczeń od innych” kończy się w tym roku i trwa od dwóch lat. Idea projektu to wdrażanie nietradycyjnych metod edukacyjnych do procesu nauczania w celu zwiększenia atrakcyjności i efektywności kształcenia. W wielostronnym projekcie partnerskim szkół oprócz szkoły z Końskich bierze jeszcze udział pięć innych szkół zagranicznych z Litwy, Włoch, Bułgarii, Turcji oraz Hiszpanii. W spotkaniu w Catarroji wzięli udział dyrektor szkoły Marian Jankowski oraz troje nauczycieli Marzena Domagała, Monika Mączyńska i Piotr Frąc. Celem spotkania było podsumowanie działań projektowych z okresu 2010-2012, przedstawienie rezultatów oraz korzyści płynących z udziału w projekcie przez poszczególne państwa. Podczas konferencji partnerzy projektu zaprezentowali wyniki działań projektowych, ponadto przedstawiono finalny produkt współpracy projektowej, którym jest płyta CD zawierająca przykłady metod nietradycyjnych jako scenariusze lekcji gotowe do użycia przez nauczycieli różnych przedmiotów.
Oprócz tego podczas konferencji omawiano zasady dotyczące wypełniania raportu końcowego, nauczyciele i uczestnicy konferencji mieli możliwość dzielenia się doświadczeniami zawodowymi oraz dyskusji dotyczącej podobieństw i różnic między systemami edukacji i metodami nauczania w różnych krajach biorących udział w projekcie.
Oprócz konferencji uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach kulturalnych między innymi zwiedzaniu centrum Walencji, wycieczce nad jezioro Albufera oraz przyjęciem na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości w centrum edukacyjnym Florida Centre de Formacio.

Skip to content