Autor: , Dodany: 5 marca 2014, Kategoria:

Osiągnięcia humanistyczne i artystyczne.

2015/2016
– W V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, uczennica kl. IA – Kinga Balińska – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (prace multimedialne) zdobyła wyróżnienie – opiekun Barbara Wojciechowska
– Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i świecie Współczesnym zakwalifikowali się: Julia Gołąb IIIA i Adrian Domaradzki IIIA – opiekun Mariola Domagała.
– Klaudia Adach i Weronika Jaruga kl IIA zostały finalistkami konkursu historycznego „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu” – opiekun Barbara Wojciechowska.

2014/2015
– Uczennica klasy IIA Julia Gołąb zakwalifikowała się do II etapu LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
– I miejsce w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej – Daria Pol, 2 miejsce – Kamila Musiał, wyróżnienie otrzymała Weronika Górecka

2013/2014
 I miejsce w diecezjalnym finale Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” i zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiego.
 W I Powiatowym Konkursie Muzycznym „Z miłością do piosenki”, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszego licem: I. Daria Pol, Bartek Sorn, Jakub Sorn, II. Weronika Górecka, III. Żaneta Szmit.
 Ewelina Metrycka IIIE – laureat Ogólnopolskiego Konkursu na projekt Polskiej Biżuterii Patriotycznej dla uczczenia 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
 Weronika Chrabąszcz IIIA – zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Historycznej – opiekun Barbara Wojciechowska
 Daria Pol IC – zakwalifikowała się do finału XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej – opiekun Ewa Młynarczyk-Wróbel
 Weronika Chrabąszcz IIIA – zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym – opiekun Barbara Wojciechowska
 Kamila Musiał IIA, Daria Pol IC – laureatki XVII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych „Scena 2013”
 Agata Domagała IIB – otrzymała nagrodę literacką za opowiadanie w XIV Krośnieńskim Konkursie Literackim – opiekun Małgorzata Bieńkowska-Dębska.

2010/2011
 Olimpiada Historyczna – finalistką zawodów IIst. została Edyta Styś
 Olimpiada „Dzieje Oręża polskiego” finalistą zawodów IIIst. została Katarzyna Świtoń
 Konkurs Historyczny „Wiedzy o Solidarności” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Sylwia Wierzbicka
 Udział uczniów: Krzysztof Barcicki, Anna Nowak w Okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 W V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,, Z poprawną polszczyzną na co dzień ”, ucz. kl. III F Justyna Świercz zajęła 7 miejsce w kraju, a Wojciech Oleś 8 miejsce w kraju
 Wojciech Oleś i Paweł Milcarz zajęli I miejsce w województwie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o filmie Gdańsk 2009 i 13 miejsce w kraju na 28 drużyn

2009/2010
 Ogólnopolska Olimpiady Historycznej – finalistą został Piotr Kołba.
 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Od Jałty do Gdańska” – Damian Skóra zajął III miejsce w Polsce
 Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Solidarności – Katarzyna Soboń zajęła VI miejsce
 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bł. ks. Kazimierzu Sykulskim – I m-ce Edyta Styś, II m-c Katarzyna Świtoń, III m-ce Katarzyna Dziuba
 Finalista etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uczeń Arkadiusz Góral
 I miejsce w Powiatowym Konkursie „Katyń 1940″ – prezentacja multimedialna zajęła Anna Nowak

2008/2009
 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Pontyfikat zapisany w sercach…” – wyróżnienie w etapie centralnym zdobyła Anna Mastalerz
 Olimpiada „Dzieje oręża polskiego” w zawodach IIIst. Wojciech Oleś zajął VI miejsce
 Wojewódzki Konkurs Historyczny „70 rocznica wybuchu II wojny światowej” – Weronika Szymańska-laureatka
 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bł. Ks. K. Sykulskim: I m-ce Wojciech Oleś, II m-ce Patrycja Giser III m-ce Weronika Szymańska
 Udział uczennicy Magdaleny Dudy w Okręgowym etapie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 Wojciech Oleś zakwalifikował się do etapu ustnego Zawodów Okręgowych XX Olimpiady Filozoficznej
 Wojciech Oleś i Paweł Milcarz zajęli I miejsce w województwie w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o filmie Gdańsk 2008 i 16 miejsce w kraju na 30 drużyn
 W IV Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,, Z poprawną polszczyzną na co dzień ”, ucz. kl. II F Justyna Świercz zajęła 9 miejsce w kraju

2007/2008
 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Stan wojenny-represje wobec społeczeństwa polskiego…” I m-ce w Polsce- Anita Szkurłat , IV m-ce w Polsce Anna Mastalerz
 Do zawodów centralnych OH zakwalifikowała się Karolina Gałwiaczek
 Olimpiada „Dzieje Oręża polskiego” – finalistka Anita Szkurłat
 Wojewódzki Konkurs „Wiedzy o Solidarności” II m-ce Anita Szkurłat, III m-ce Agata Szocińska
 Udział ucznia Macieja Kasińskiego w Okręgowym etapie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 Wojciech Oleś i Ewa Lis zakwalifikowali się do ustnego etapu Zawodów Okręgowych XIX Olimpiady Filozoficznej
 W III Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,, Z poprawną polszczyzną na co dzień ”, ucz. kl. I F Justyna Świercz zajęła 10 miejsce w kraju

2006/2007
 Konkurs Historyczny „Granice zdrady Narodowej i państwowej” II miejsce w Polsce – Anita Szkurłat i Agata Szocińska
 Olimpiada Historyczna- finalistkami zawodów IIst. Karolina Gałwiaczek, Anita Szkurłat
 Wojewódzki Konkurs „Wiedzy o Solidarności” I miejsce Anita Szkurłat , II miejsce Agata Szocińska
 Finalistką etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym została uczennica Bożena Wejman
 Finalistą etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym został uczeń Tomasz Trojanowski
 Monika Sidor i Monika Świtoń zajęły I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie Gdańsk 2007 w województwie i 18 miejsce w kraju na 40 drużyn Magdalena Wróbel i Dominika Brożyna zajęły II miejsce w województwie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o filmie Gdańsk 2007 i 20 miejsce w kraju na 40 drużyn
 Wojciech Oleś zakwalifikował się do ustnego etapu Zawodów Okręgowych XVIII Olimpiady Filozoficznej